Jestem niefotogeniczny/ nie lubię zdjęć

Bardzo często zwierzacie mi się, że macie złe doświadczenia z sesjami fotograficznymi. Że nie lubicie zdjęć, że źle wychodzicie na fotografiach. Zawsze dbam o pełen komfort podczas naszego spotkania, a te wszystkie najpiękniejsze ujęcia powstają wtedy, gdy na choćby kilka sekund zapominacie, że stoicie przed obiektywem. Przykładam ogromną wagę do tego, by sesje były spontaniczne, pełne szczerych emocji wobec siebie. Jak to robię? Już moja w tym głowa, by wyłapać wszystko to, co w Was prawdziwe i piękne. Nie ma ludzi niefotogenicznych! Są tylko ludzie źle sfotografowani:)

Gdzie odbywają się sesje? Dlaczego nie w studio? 

Przez kilka lat pracy z rodzinami podczas sesji fotograficznych doszłam do wniosku, że miejsce zdjęć ma ogromne znaczenie i wpływa na efekt końcowy.  Uwielbiam naturalne i pełne emocji kadry, do nich zawsze dążę i uważam, że najlepszym tłem jest ponadczasowe otoczenie. Dlatego fotografuję Was w Waszym najważniejszym miejscu, jakim jest dom, albo korzystamy z piękna natury- idziemy razem w sielski kameralny plener. Na terenie Warszawy mam swoje sprawdzone sielskie miejsca, ale chętnie pójdę z Wami w Wasze ulubione zakątki.
Istnieje możliwość dojazdu w obrębie Mazowsza za dodatkową opłatą.

Co w sytuacji, gdy pada deszcze?
Sesje odbywają się w plenerze o każdej porze roku. Brak słońca nie jest przeciwskazaniem do zdjęć, natomiast deszcz oczywiście tak. Gdy pada, oczywiście przesuwamy termin naszej sesji na najbliższy dogodny czas.

W co ubrać się na sesję? 

To pytanie pojawia się bardzo często, i słusznie:) Dobrze skomponowany strój jest kluczem dobrej fotografii. Specjalnie dla Was przygotowałam krótki poradnik, więc wskakujcie śmiało: https://photomarika.pl/w-co-sie-ubrac-na-sesje-zdjeciowa/
Pamiętajcie też, że każda pora roku rządzi się swoimi prawami, kolorami, co też warto wziąć pod uwagę.
W razie pytań, pozostaję do Waszej dyspozycji:)

Czy otrzymamy wszystkie ujęcia z sesji, bez retuszu?

Wyznaję zasadę, że każde przekazane przeze mnie zdjęcie jest moją wizytówką, dlatego wyretuszowane zdjęcia to mój gotowy, najlepszy jaki mogę przygotować produkt finalny sesji. Dlatego nie przekazuję zdjęć surowych, nawet swojej rodzinie 🙂

Co w sytuacji, gdy dziecko nie współpracuje na sesji?

W ciągu ponad 4 lat, w których fotografuję rodziny, jeszcze nigdy nie powtarzałam  żadnej sesji. Dzieje się tak dlatego, że wyłapuję z każdego spotkania te wszystkie ułamki sekund, których nie dostrzegacie. Nawet jeśli noworodek płacze dużo na sesji, a niesforny dwulatek cały czas biega- dla mnie to utrudnienia, ale potrafię wyłapać te spokojne momenty, piękne spojrzenie a nawet uśmiech. Dajcie mi tylko swobodę i pamiętajcie, że z wykształcenia jestem psychologiem dziecięcym:)

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia? 

Zdjęcia do wyboru wysyłam maksymalnie 3 dni po naszej sesji. Po wybraniu zdjęć przygotowuję zdjęcia w programie graficznym. Czas oczekiwania na gotowe fotografie to maksymalnie 4 tygodnie od Twojego wyboru.

Zgoda na publikację zdjęć? 

Zgoda  jest Waszą dobrowolną decyzją i oczywiście szanuję jej brak. Natomiast świadectwo mojej pracy to właśnie fotografie tych wszystkich osób, które zgodziły się na publikację i które możecie oglądać na mojej stronie internetowej. To dla mnie zawsze bardzo dużo znaczy, gdy wyrażacie na to zgodę, bo pomagacie mi istnieć w roli fotografa 🙂 Jestem za to ogromnie wdzięczna!

Jak sobie poradzimy na sesji, skoro nie lubimy pozować?

Nie lubicie pozować? To świetnie się składa, bo ja nie lubię narzucać konkretnych ustawień ! 🙂 Jak więc będzie wyglądała sesja? Jedyne, o co proszę, to dużo miłosci i uśmiechu, przytulania, trzymania za ręce. Ja zajmę się resztą! 🙂 Będę oczywiście Wam pomocą, podpowiem co wyjdzie dobrze na fotografiach, ale to Wasza miłość i emocje są dla mnie najważniejsze!
Jeśli w sesji mają brać udział Wasze dzieci, pomyślcie co lubią robić, w co się bawić (bez udziału zabawek:). Na pewno wykorzystamy to podczas zdjęć! 🙂 Najczęściej sesja zdjęciowa to wspólny spacer, zabawy w domu na łóżku, czy podłodze. Chcę byście poczuli swobodę, bo ja do niczego nie będę Was przymuszać:)